Het begin
Yesterday I asked my brother, Mark, if he thinks Dad is feeling guilty about finally having a girlfriend.
‘What are you talking about?’ Mark asked, curling his upper lip as if I had just said something insane. ‘He doesn’t have a girlfriend.’
‘Mark, he goes over to Elaine Mitchell’s house every single night,’ I argued. ‘When you go over to someone’s house every night and stay for three hours, something is probably going on.’
© Bantam Doubleday Dell Books, 1996.
^ Terug naar boven
Algemeen
Maar dat verandert van de ene dag op de andere. Haar broer gaat met twee vrienden een band beginnen. De ene vriend ontdekt dat Lisa een geweldige stem heeft en vraagt haar zangeres in de band te worden. Maar dan komen de problemen. Broer Mark wil haar niet in de band hebben, Lisa wil haar eigen muziek zingen en de drummer is niet zo goed. En dan wordt Lisa ook nog verliefd op de interessante bassist …
^ Terug naar boven
Boekinformatie
ERK Niveau:
B2Schrijver:
Margaret WilleyJaar van uitgave:
1996Aantal pagina's:
184Tijd waarin het verhaal zich afspeelt:
1990-2000Plaats van handeling:
USA, Michigan, een stadjeBijzonderheden:
Een jeugdroman in 14 genummerde hoofdstukken.^ Terug naar boven
Het boek - onderwerp
IS HET BOEK VOOR JOU INTERESSANT?
De jeugdroman ‘Facing the Music’ gaat over muziek maken (oefenen en optreden), maar ook over verdriet in een gezin en tenslotte gaat het ook over de liefde. Dat maakt het een spannend en soms ontroerend verhaal.
WAT MOET JE WETEN?
‘Facing the Music’ speelt zich af in de jaren ’90 van de vorige eeuw. De muziek is dan ook verouderd. Maar de muziek die de band oefent is vaak nog ouder: de oude Motown-muziek en blues en country. Voor het begrijpen van het verhaal maakt dat uiteraard verder niet uit.
^ Terug naar boven
Het boek - Moeilijkheid
DE TAAL
De taal van ‘Facing the Music’ is heel goed te begrijpen.
De alinea’s en de hoofdstukken zijn van een gemiddelde lengte.
DE TAAL EN HET VERHAAL
Qua taal is de jeugdroman zeker niet moeilijk.
Dat geldt zeker ook voor het verhaal zelf. Het is een interessant verhaal over jonge mensen die proberen hun weg in het leven te vinden. Dat doen ze door vriendschappen aan te gaan, maar ook door muziek te maken met elkaar.
Op basis van deze eigenschappen is ‘Facing the Music’ een boek met een literair niveau B 3c en een taal-(ERK-)niveau B2.
Schrijfstijl:
Het verhaal wordt van twee kanten verteld, wat het heel geloofwaardig maakt. Lisa en haar broer Mark vertellen om beurten wat er gebeurt (gebeurd is).
^ Terug naar boven
Het boek - het verhaal
Actie:
‘Facing the Music’ bevat een verhaal met veel actie. Die actie heeft vooral veel met muziek te maken.
Tijd:
De gebeurtenissen in de roman spelen zich af in de jaren 1990-2000.
Plaats:
De setting van ‘Facing the Music’ is Grand Haven, een stad in Michigan, gelegen aan Lake Michigan.
Verhaallijn:
Er is één belangrijke verhaallijn in ‘Facing the Music’: hoe zal Lisa zich ontwikkelen, zowel als zangeres als als vriendin en zus/dochter?
Verteller:
De roman heeft twee ik-vertellers, wat soms zorgt voor een onbetrouwbaar perspectief.
^ Terug naar boven
Het boek - de karakters
Hoofdkarakters:
De hoofdkarakters in ‘Facing the Music’ zijn:
• Lisa Louise Franklin: de 15-/16-jarige (1e) ik-verteller van het verhaal. Lisa heeft veel verdriet over de dood van haar moeder die omkwam bij een auto-ongeluk. Haar broer heeft haar sindsdien goed geholpen, maar toch mist ze haar moeder nog dagelijks. Lisa speelt viool en ze kan mooi zingen;
• Mark Franklin: de 18-/19-jarige (2e) ik-verteller van het verhaal. Mark heeft zich na de dood van zijn vader ontfermd over zijn jongere zus. Dat is nu voorbij en Mark wil nu aan zichzelf werken – met name als gitarist in zijn band;
• Danny Fabiano: de bassist en manager van de band. Danny heeft veel geld, veel kapsones, een grote mond en veel vrienden en vriendinnen;
• Ron Howader: de drummer van de band. Hij is niet erg talentvol, maar hij is wel een trouwe vriend van Mark en iemand die Lisa vertrouwt;
• Mr. Franklin: de vader van Lisa en Mark. Hij werkt als accountant. Sinds zijn vrouw ongeveer vier jaar eerder overleden is, zoekt hij rust in zijn werk en weet hij niet goed om te gaan met de dood van zijn vrouw – vooral kan hij er niet me zijn kinderen over praten.
Bijfiguren:
De belangrijkste bijfiguren in ‘Facing the Music’ zijn:
• Patti Spinoza: de beste vriendin van Lisa. Zij woont met haar moeder en veel jonge broertjes en zusjes in een huis waar het altijd druk is;
• Amy, Karla: schoolvriendinnen van Patti en Lisa;
• Vince en Mrs. Fabiano: de ongeïnteresseerde vader en de drankzuchtige moeder van Danny. Zij geven Danny veel geld en laten hem verder met rust;
• Kerry en Sabrina: kennissen/vriendinnen van Danny;
• Mack: de eigenaar van een bar;
• Jimmy: een zanger uit een ander stadje.
^ Terug naar boven
Het boek - verder
Film:
‘Facing the Music’ is niet verfilmd.
Overig:
‘Facing the Music’ is een jeugdroman over muziek maken, maar eigenlijk is het nog meer een verhaal over het verwerken van een verlies – namelijk de dood van de moeder/echtgenote.
^ Terug naar boven
Auteur en Werken
Link naar pagina over auteur
-->Informatie over Margaret Willey.^ Terug naar boven
Meer
Leessuggesties:
Als je dit een mooi boek vond, zou je ook kunnen lezen:
• Some People Never Learn van Brian Keaney
• Jemmy van Jon Hassler
• Soundtrack van Julie Bertagna
Citaat:
We were all finally facing how things end.Face the music, I thought, listening tot he waves., watching the sunset. Feel everything. Don’t be afraid to hurt. Face the music. (p.183)
Vragen over het boek:
1. Waarom wil Mark zijn zus niet in de band hebben?
2. Waarom ontstaan er strubbelingen over de muzikale koers van de band?
3. Waarom is de vader van Lisa en Mark zo stiekem over zijn vriendschappen?
4. Welk besluit neemt Lisa aan het eind van het verhaal?
^ Terug naar boven
Comments are closed.